5 עובדות על קופת גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה הפכו בשנים האחרונות למכשיר חיסכון מבוקש ופופולארי בקרב הציבור הישראלי, אשר מזהה את יתרונותיהן. יחד עם זאת, לצד הבאזז על קופות גמל להשקעה אנשים רבים עדיין אינם מכירים אותן או מבינים במה בדיוק מדובר. לכן בשורות הבאות נביא 5 עובדות שכדאי לדעת על מכשיר החיסכון הזה.

5 עובדות שחשוב להכיר

העובדה הראשונה על קופת גמל להשקעה היא שבמכשיר הזה הכספים שלכם לגמרי נזילים. אנו רגילים לחשוב על מכשירי חיסכון כמו קרנות השתלמות, פיקדונות בנקאיים, ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה בתור מכשירים שבהם הכספים נעולים לזמן בינוני עד ארוך. לעומת זאת, בקופת גמל להשקעה אין שום אילוצים או מגבלות מבחינת מסגרת הזמן ותוכלו למשוך את הכספים בלי לשלם מיסוי גבוה במיוחד כמו במכשירים אחרים. רק תשלמו את המיסוי על רווחי הון בשיעור של 25%.

העובדה השניה היא שישנה מגבלה על כמות הכסף שניתן להפקיד מידי שנה לקופת גמל להשקעה. אומנם אין מגבלה על אופן ההפקדה כך שתוכלו להפקיד למשל בהעברה בנקאית מידי חודש או סכומים חד פעמיים, אפילו אחת לשנה. יחד עם זאת, המגבלה נכון להיום עומדת על כ- 71,000 שקלים לשנה לחוסך יחיד. זאת אומרת שמצד אחד לא ניתן להעביר סכומים מאוד משמעותיים בבת אחת אל קופת גמל להשקעה, אבל מצד שני אפשר לפתוח את קופת הגמל תחת השמות של שני בני הזוג וגם לילדים, כאשר לכל חוסך אפשר להפקיד 71,000 שקלים וכך מגיעים לסכומים שהם כבר הרבה יותר גבוהים.

העובדה השלישית היא שאפשר לחכות בסבלנות וליהנות פטור מלא על מס רווחי הון בעת משיכת כספים מקופת גמל להשקעה. זהו יתרון עצום שיכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים. יחד עם זאת, על מנת לממש אותו חייבים להמתין עד לגיל 60 ולאחר מכן למשוך את הכספים בדרך של קצבה ולא משיכה הונית.

העובדה הרביעית היא שכל אחד יכול לבחור בקופות גמל להשקעה את מסלול ההשקעות שמתאים לשאיפות הרווח שלו ולהעדפות הסיכונים שלו. אפשר למשל להשקיע במסלולים מאוד סולידיים המבוססים על איגרות חוב או לחילופין להשקיע במסלולים מאוד נועזים שמבוססים על מניות, ובמגוון מסלולי ביניים.

העובדה החמישית והאחרונה שנציג כאן היא שאפשר בכל עת לעבור בין המסלולים השונים של קופות גמל להשקעה וגם להחליף בין החברות המנהלות את הקרנות. כאשר עושים זאת לא משלמים כל מס, לכן אפשר להיות עם האצבע על הדופק לגבי ביצועי הקרן ובמידת הצורך והרצון לשנות מסלולים לפי צרכים והעדפות אישיות.

 

 

 

 

ביטוח
ביטוח צילום אילוסטרציה FREEPIK

שתף

כתבות נוספת

ביטוח צעיר לרכב

ביטוח צעיר לרכב

ביטוח צעיר לרכב. ניווט בתהליך הרכישה של ביטוח רכב יכול להיות מאתגר עבור כל מי אשר מבינכם ונהגים צעירים לפעמים צריכים להתמודד עם עוד מכשולים

סוכנות ביטוח מודיעין

סוכנות ביטוח מודיעין

סוכנים אשר הינם בעלי סוכנות ביטוח מודיעין, הם אלו אשר לא מועסקים בחברת ביטוח מסוימת, כי אם באפשרותם למכור פוליסות מכמה חברות.

ביטוח עסק במודיעין

ביטוח עסק במודיעין

כבעלי עסק קטן. יש להניח כי ביטוח עסק במודיעין מהווה את אחד מן הדברים האחרונים. אשר נמצאים ברשימת סדר העדיפויות שלכם. במקביל לכך, מדובר בטעות

ביטוח עסק

ביטוח עסק

אף במידה והנכם בעלי חברת סטארט אפ ואף במידה והנכם בעלי חברה ותיקה, בוודאי שתהיו מעוניינים להגן עליה בכל מחיר. אתר ביטוח בישראל מציג עבורכם

מחפשים סוכן ביטוח? לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים